?guid=ON&script=0 Jak založit firemní stránku na Facebooku - Internetový marketing - EMAK.CZ

Jak založit firemní stránku na Facebooku

Chcete využít potenciálu sociální sítě Facebook i pro firmu? Nejprve je potřeba založit firemní stránku na Facebooku.

K založení firemní stránky je třeba mít osobní profil. Firemní Facebook Page si založíte na stránce www.facebook.com/page. Kliněte nyní sem. Potom již dostáváte návod od Facebooku – vyplníte políčko s konkrétním názvem firmy a kategorií, tj. oblastí podnikání. Poté zaškrtnete, že souhlasíte s dokumentem “Podmínky užívání Facebook Stránek”.

založit firemní stránku na Facebooku

Pozor: Pečlivě zvolte název firemní stránky na Facebooku. Je vhodné si vše předem pořádně promyslet, protože když název nastavíte, nejde jej už tak lehce změnit.  Můžete o změnu Facebook zažádat, ale ne vždy vám vyhoví.

Logo na Facebooku

V následujícím kroku zvolíte profilový obrázek Vaší firmy. V případě společnosti bývá na tomto místě vloženo zpravidla  logo firmy. Aby se logo dobře zobrazovalo je potřeba ho vložit ve formě čtverce o minimálním rozměru 180×180 pixelů.

URL facebookové stránky

Dalším krokem je nastavení uživatelského jména, respektive zapamatovatelné URL adresy pro stránku na Facebooku. V některých případech vám tuto URL Facebook umožní až po získání 25 fanoušků.   

URL facebookové stránky

Grafika profilu

Facebook, podobně jako jiné sociální sítě, nedovolují příliš personalizovat firemní profily. Proto i správce musí respektovat aktuální nastavení této sociální sítě. Pro přizpůsobení grafiky té firemní, lze tak použít úvodní fotku, což je obrázek zobrazující se všem veřejně.

Úvodní fotka má svá pravidla

U úvodní fotky respektujte pravidla Facebooku. Obrázek by měl firmu reprezentovat. Takový obrázek nesmí porušovat autorské práva. Proto doporučujeme využít vlastních fotografií nebo fotografií, které máte legálně zakoupené.

Úvodní obrázek by měl být široký nejméně 399 pixelů. Pozor tento obrázek může obsahovat maximálně 20 % textu.

O stránku se pravidelně starejte

Součástí vhodné prezentace je pravidelné sdílení příspěvků na stránce a komunikace se zákazníky. Pro Facebook obecně platí, že fotky a videa jsou nejvhodnějším obsahem pro příspěvky. Je to totiž obsah, který nejlépe zaujme a který se nejčastěji „lajkuje“ a sdílí. Pro dobré fungování firemního profilu na Facebooku je vhodné sledovat i EdgeRank. 

Máte zájem o naše služby?

Neváhejte nás kontaktovat, bud na telefonním čísle a nebo emailem.

Adresa

  • Kanceláře: Na Slanici 444 76001 Zlín
  • Fakturační adresa: Pod Rozhlednou 6085 760 01 Zlín

Kontakty

  • 776066562 - Obchod
  • 776066541 - PPC

Google Partner

Google partner EMAK.CZ