Blog

Jak se píše zavináč a hashtag

Jedním z nejpoužívanějších znaků dnešní doby je znak zavináče, který stejně jako další spoustu znaků na české klávesnici nenajdete. Přinášíme vám jednoduché způsoby, jak rychle napsat zavináč i hashtag, který se stává mezi širokou veřejností stále užívanějším znakem, především díky rostoucí oblíbenosti sociálních sítí.

Zavináč @ 

Znak @ - česky „zavináč“, se dnes běžně užívá především za účelem e-mailové komunikace. Tvoří nezbytnou součást každé e-mailové adresy a odděluje uživatelské jméno a jméno domény, na které e-mailová adresa funguje.

Kromě e-mailové komunikace slouží @ i pro komunikaci na různých online platformách, fórech, kde se @ označí používaný příspěvek, odpovědi, které se týkají konkrétní osoby či příspěvku, který se objevil již dříve. Uplatní se právě tam, kde online platformy nemají tematicky řazenou diskuzi a uživatel na svou reakci tímto upozorní a zařadí ji k příslušnému komentáři.

Obdobně funguje znak @ na sociálních sítích. Slouží k označování konkrétních osob, především v souvislosti s Twitterem (který však není jediný).

Jak nejjednodušeji napsat zavináč

Pro znak zavináče je nejjednodušším způsobem použití klávesových zkratek, které si při používání rychle zapamatujete:

• Pravý Alt (který najdete vpravo vedle mezerníku; AltGr) stisknete a v průběhu jeho držení krátce stisknete písmenko V

• Levý Alt + Ctrl (vlevo vedle mezerníku) přidržte stejným způsobem jako v prvním bodě a v průběhu držení kláves stiskněte opět písmeno

Zavináč na anglické klávesnici je jednodušší. Využijeme k tomu tlačítko Shift+2, se kterým na české klávesnici píšeme „ě“.

Hashtag #

Hashtagy jsou velmi oblíbeným nástrojem užívaným v sociálních sítích. Hashtag slouží nejen jako nástroj pro komunikaci a zábavu, ale především jako nástroj pro shromažďování informací a k mobilizaci uživatelů. Z tohoto důvodu se stává oblíbeným nástrojem marketingu. Vyhledáním konkrétního hashtagu zjistíte, jaký má dosah i kolik lidí ho použilo.

Jak napsat Hashtag

Na sociálních sítích se tvoří automaticky ve chvíli, kdy napíšete před jakýkoliv výraz křížek.

Stejně jako u znaku @ je nejjednodušší použít klávesových zkratek:

• Ctrl+Alt+X, 

• nebo ALT+35, 

• nebo pravý Alt (AltGr)+X

V případě nastavení anglické klávesnice Shift+3.

 

Máte zájem o naše služby?

Neváhejte nás kontaktovat, bud na telefonním čísle a nebo emailem.

Adresa

  • Kanceláře: Na Slanici 444 76001 Zlín
  • Fakturační adresa: Pod Rozhlednou 6085 760 01 Zlín

Kontakty

  • 776066562 - Obchod
  • 776066541 - PPC
Google partner EMAK.CZ
Ověření Sklik