Responsivní webdesign

Responsivní webdesign

Den za dnem roste počet zařízení, platforem a prohlížečů, které potřebují zobrazit správně vaše stránky. Je tedy potřeba reagovat na tento trend a vyrobit webové stránky, které fungují efektivně na stolních počítačích, tabletech či mobilních telefonech.

Responsivní webdesign

Stánky, které řeší tento trend, se nazývají termínem responsivní. Responsivní webdesign (Responsive web design) je pojem, se který zavedl americký programátor Ethan Marcotte. Jednoduše řečeno, jde o způsob stylování HTML dokumentu, které zaručí, že zobrazení stránky bude optimalizováno pro všechny druhy nejrůznějších zařízení (mobily, netbooky, notebooky, tablety atd.). Responsivní webová stránka automaticky přizpůsobuje svůj layout danému zařízení, v kterém si je uživatel prohlíží. 

Lidé, kteří procházejí stránky na telefonu, mají velmi odlišné potřeby zobrazování než ti, které sedí u notebooku. Webové stránky se musí tedy automaticky reorganizovat v závislosti na zařízeních a to tak, že stejné webové stránky poskytují skvělý zážitek každému uživateli.

Kontakty

Adresa

  • Kanceláře: Na Slanici 444 76001 Zlín
  • Fakturační adresa: Pod Rozhlednou 6085 760 01 Zlín

Kontakty

  • Mobil: 776066562- Obchod

Google partner